Interiéry kostolov

Krížové cesty

Naša práca je od svojho počiatku zameraná aj na výzdobu interiérov kostolov. V priebehu rokov sme vďaka tomu vyrezali niekoľko väčších i menších drevorezieb s náboženskou tématikou: obrazov, sôch i krížových ciest.

V tejto časti našej stránky si možete pozrieť niekoľko z nich. V prípade, že nejaká farnosť prejaví záujem o spoluprácu s našim ateliérom, ponúkame osobnú prehliadku objektu i vypracovanie návrhu drevorezby.

Taktiež vieme zrealizovať montáž našich diel. Doba dodania i cena diel je aj v tomto prípade vecou dohody. Snažíme sa o čo najpresnejšie dodržanie dohodnutých podmienok a máme radosť, keď sa nám v tom darí.

Na svoje diela používame kvalitne vysušené drevo, prevažne lipové, ktorého vlhkosť nepresahuje 10% vlhkosti. Vďaka tomu naše drevorezby nepraskajú a nemáme ťažkosti s reklamáciami.

Pri pracovnom postupe nevyužívame CNC frézy, ani iné kopírovacie zariadenia, takže každá drevorezba je origonálnym umeleckým dielom našich rúk a dlát. Po dohode nás môžete v ateliéri v Nižnej na Orave navštíviť a pozrieť si našu prácu osobne. Tešíme sa na Vás...

Ručne vyrezávaný obraz II. zastavenia krížovej cesty Kuklov


Prvé zastavenie Sirník


Posledná večera pre obec Nedeza Nedeza