Interiéry kostolov

Krížové cesty

Naša práca je od svojho počiatku zameraná aj na výzdobu interiérov kostolov. V priebehu rokov sme vďaka tomu vyrezali niekoľko väčších i menších drevorezieb s náboženskou tématikou: obrazov, sôch i krížových ciest.

V tejto časti našej stránky si možete pozrieť niekoľko z nich. V prípade, že nejaká farnosť prejaví záujem o spoluprácu s našim ateliérom, ponúkame osobnú prehliadku objektu i vypracovanie návrhu drevorezby.

Taktiež vieme zrealizovať montáž našich diel. Doba dodania i cena diel je aj v tomto prípade vecou dohody. Snažíme sa o čo najpresnejšie dodržanie dohodnutých podmienok a máme radosť, keď sa nám v tom darí.

Na svoje diela používame kvalitne vysušené drevo, prevažne lipové, ktorého vlhkosť nepresahuje 10% vlhkosti. Vďaka tomu naše drevorezby nepraskajú a nemáme ťažkosti s reklamáciami.

Pri pracovnom postupe nevyužívame CNC frézy, ani iné kopírovacie zariadenia, takže každá drevorezba je origonálnym umeleckým dielom našich rúk a dlát. Po dohode nás môžete v ateliéri v Nižnej na Orave navštíviť a pozrieť si našu prácu osobne. Tešíme sa na Vás...

Ručne vyrezávaný obraz II. zastavenia krížovej cesty Kuklov


Prvé zastavenie Sirník


Posledná večera pre obec Nedeza Nedeza


Posledná večera pre Veľké Orvište Veľké Orvište


Krížová cesta pre Herľany Herľany