Krížová cesta Herľany

Krížové cesty

Táto krížová cesta bola vyrezaná pre obec Herľany, ktorá sa nachádza neďalko Košíc. Ako táto krížová cesta bola vyrezaná z lipového dreva.

Orámovanie obrazov je farebne prispôsobené ostatným častiam interiéru kostola. Pre povrchovú úpravu bola použitá kombinácia temperových farieb a olejová lazúra. Jedná sa o poctivú ručnú prácu bez použitia kopírovacej frézy.

V galérii uvidíte krížovú cestu pred namaľovaním orámovania a po jeho namaľovaní. Doba výroby je vecou dohody. Aj táto krížová cesta sa dá vyrobiť v rôznych farebných prevedeniach a povrchových úpravách.

Okrem krížovej cesty sme do kostola vyrezávali aj obraz Božieho milosrdenstva. Ďakujeme farnosti Herľany za dôveru i spoluprácu.

Drevorezba Božieho milosrdenstvaVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta HerľanyVyrezávaná krížová cesta Herľany