rezbár

O ateliéri a práci

Ateliér Drevon - ART sa nachádza v Nižnej na Orave. Vznikol za účelom výroby umeleckej drevorezby a zároveň slúži aj ako miesto, kde sa zákazníci môžu osobne dohodnúť na zadaní i dodaní svojich zákaziek.

Ak budete mať záujem prísť sa pozrieť na rezbársku prácu, ste srdečne vítaní. Pripomíname, že ateliér je zameraný predovšetkým na zákazkovú výrobu umeleckej drevorezby, preto v zásobe nebýva mnoho výrobkov.

V súčasnosti sa v ateliéri vyrábajú najmä ľudové obrazy, krížové cesty a črpáky. Výrobu vedie umelecký rezbár Tomáš Lajmon. Štúdium umeleckej drevorezby absolvoval v Nižnej na Orave v odbore "umelecko-remeselné spracovanie dreva so zameraním na drevorezbu."

V prípade, že by ste mali záujem vyskúšať si prácu s drevom, môžete nám napísať na kontaktnú e-mailovú adresu. V rámci možností Vám radi vytvoríme improvizované podmienky. Máme záujem, aby sa vzťah ľudí k drevu a drevorezbe rozmáhal, a to hlavne u mladých ľudí. Vzťah k drevu dáva totiž každému človeku pocit duševného naplnenia a prináša radosť z vlastnej sebarealizácie.


Fotka v záhrade

Fotka v záhrade


Fotka v záhrade

Fotka v záhrade


Fotka v záhrade

Fotka v záhrade

Fotka v záhrade

Fotka v záhrade