Betlehem

Betlehem

Každý betlehem je ručne vyrezávaný podľa vlastného návrhu alebo predlohy. Pri výrobe kladieme dôraz na to, aby bol jedinečný a jednotlivé sošky čo najviac prepracované.

Betlehem meších rozmerov je vyrezávaný do kvalitne vysušeného lipového dreva. Betlehem väčších rozmerov, pri ktorom sú postavy vyššie ako jeden meter, býva vyrábaný aj z drevených klátov. Tieto však pri zmene vonkajšej teploty a prípadnom vysúšaní dreva menia svoju štruktúru a môžu praskať, čím býva betlehem poškodený. Preto radšej uprednostňujeme výrobu betlehemu menších rozmerov z dlhou životnosťou.

Každý betlehem sa najlepšie vyrezáva v predvianočnom naladení, keď je myseľ upriamená na zmysel vianoc a Lásku, ktorá skze Ježiša prišla na Zem. Je však možné požiadať o výrobu betlehemu aj v priebehu roka, nakoľko vtedy zvyčajne ostáva viac času na jeho kvalitné spracovanie.

Je nesmierne dôležité uvedomiť si, že krása vyrezávaného betlehemu vynikne najviac vtedy, keď sa nádherne vyzdobí vianočnými doplnkami jeho okolie. Odporúčame preto betlehem vhodne ho doplniť horiacimi sviečkami, ktorých svetlo môže prežarovať aj zo zadnej časti vyrezaných okien maštaľky dnu, na samotné postavičky. Treba však starostlivo dbať na to, aby sa drevo nezapálilo.

Veríme, že každý betlehem z našej dielne poteší Vás i Vašich blízkych a naplní Vašu dušu pravým dychom vianoc; veríme, že vo Vás možno prebudí spomineky na hodnoty ducha, ktoré by počas vianoc nikdy nemali byť nahradzované nadbytkom konzumu a zábavy, ako je tomu v súčasnom svete.

Betlehem

Betlehem

materiál:

Lipa, smrek

popis:

Betlehem znázorňuje narodenie Ježiša v láskavom naladení jeho matky Márie a pestúna Jozefa. Na ďalších postavičkách pracujeme.