Drevorezby pre Veľvyslanectvo SR v Libanone (Bejrút)

Veľvyslanectvo Bejrút

Predstavujeme Vám naše nové drevorezby - vyrezávané obrazy s tématikou slovenských regiónov. Navrhli sme ich a vyrezali pre Veľvyslanectvo SR v Libanone (Bejrút).

Jeden z obrazov znázorňuje dominanty regiónu Bratislavy a Záhoria. Druhý dominanty Liptova a Spiša. Obrazy sú doplnené o voľný príbeh, odohrávajúci sa pod klembovitým prierezom v ich stredovej časti.

Sú vyrezané podľa vlastných návrhov nášho ateliéru z lipového dreva technikou hlbokého reliéfu. Každý z obrazov má rozmer 140x60cm. Postupne pracujeme na ďalších obrazoch, ktoré vystihujú krásu ďalších regiónov Slovenska.

Sme veľmi radi, že obrazy z Oravy putovali na Veľvslanectvo SR do Libanonu. Môžu tamojším ľuďom sprístupniť krásu Slovenska a tiež spríjemniť nejedno diplomatické jednanie.

Drevené vyrezávané obrazy pre Veľvyslanectvo v BejrúteDrevené vyrezávané obrazy pre Veľvyslanectvo v BejrúteDrevené vyrezávané obrazy pre Veľvyslanectvo v BejrúteDrevené vyrezávané obrazy pre Veľvyslanectvo v BejrúteDrevené vyrezávané obrazy pre Veľvyslanectvo v Bejrúte