Krížová cesta Sirník

Krížové cesty

Krížová cesta bola vyrezaná pre farnosť Sirník, ktorá leží na juhovýchode Slovenska. Samotná rezba je vytvorená z lipového dreva, podklad z dubu.

Povrchová úprava krížovej cesty bola prevedená olejovou lazúrou. Rozmery obrazov sú 45x57cm. Krížová cesta pozostáva zo štrnástich zastavení.

Návrh a kompozícia jednotlivých obrazov sú výsledkom originálnych návrhov, ktoré vznikli "na mieru" v našom ateliéri. Výnimkou je len jeden zo štrnástich obrazov.

Ďakujeme pánovi Ing. Štefanovi Tarajovi, ktorý pomáhal pri výrobe podkladov jednotlivých zastavení a samozrejme, ďakujeme aj za dôveru samotnej farnosti Sirník.

V prípade záujmu je možné vyrobiť iné farebné prevednie obrazov. Záleží to od zvolenej dreviny podkladu i povrchovej úpravy samotnej drevorezby.

Volíme však zvyčajne tmavší podklad, pretože drevorezba z lipového dreva je dosť svetlá. Vzájomné doplnenie citlivo doladených kontrastov podkladu i rezby vytvára pekný efekt.

Čo sa týka údržby krížovej cesty, odporúčame nepoúžívať vlhké handry, ani bežné prípravky na utierani prachu z nábytku. Úplne postačí širší štetec, ktorým sa dá prach bezproblémov odstrániť.

Keď si pozriete nižšie zobrazenú galériu fotografií krížovej cesty, na jej konci nájdete štyri fotografie, ktoré budú oproti predchádzajúcim vynikať iným odtieňom. Ponúkame Vám ich k nahliadnutiu, pretože tieto sa najviac približujú skutočnej podobe všetkých obrazov krížovej cesty.

Krížová cestaKrížová cestaKrížová cestaKrížová cestaKrížová cesta, prvé zastavenie.

Zastavenie č. 1
Krížová cesta, druhé zastavenie.

Zastavenie č. 2
Križová cesta, tretie zastavenie.

Zastavenie č. 3
Krížová cesta, štvrté zastavenie.

Zastavenie č. 4
Krížová cesta, piate zastavenie.

Zastavenie č. 5
Krížová cesta, pieste zastavenie.

Zastavenie č. 6
Krížová cesta, siedme zastavenie.

Zastavenie č. 7
Krížová cesta, osme zastavenie.

Zastavenie č. 8
Krížová cesta, deviate zastavenie.

Zastavenie č. 9
Krížová cesta, desiate zastavenie.

Zastavenie č. 10
Krížová cesta, jedenáste zastavenie.

Zastavenie č. 11
Krížová cesta, dvanáste zastavenie.

Zastavenie č. 12
Krížová cesta, trináste zastavenie.

Zastavenie č. 13
Krížová cesta, štrnáste zastavenie.

Zastavenie č. 14
Krížová cestaKrížová cestaKrížová cesta